TĒMA: Drošība

Privātmāju īpašniekiem nav aizliegts pašiem tīrīt skursteni

J
jautā:
17. oktobrī, 2024
Jānis

Labdien! Vai kāds likums vai noteikumi paredz, cik bieži jātīra mājas skurstenis, neatkarīgi no tā, vai tā ir privātmāja vai dzīvokļu māja? Un vai to drīkst darīts pats, vai arī personai, kas to dara, ir jābūt sertificētai? Paldies!

A
atbild:
Šodien
Linda Ņikona
LV portāls

Pienākums tīrīt skursteni ir noteikts Ugunsdrošības noteikumos.

Šie noteikumi paredz, ka sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma, tas ir, līdz 1. novembrim, savukārt ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus papildus jātīra vēl vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1. novembra līdz nākamā gada 1. martam).

Reizi piecos gados arī jānovērtē visas apkures sistēmas tehniskais stāvoklis, ko var darīt sertificēts speciālists.

Kā iepriekš LV portālam skaidrojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), vislabāk sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem pirms apkures sezonas spēs notīrīt atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslauķis, taču privātmāju īpašniekiem, kas prot tīrīt skursteni, nav aizliegts to darīt pašiem.