Vai tiesu izpildītājs ir tiesīgs likt izsolē vienīgo īpašumu (māju, kurā dzīvoju), lai piedzītu 1500 eiro lielu parādu? Kā arī šis īpašums ir kopīpašums, kur otram īpašniekam nav nekāda sakara ar to visu.
Tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz vienīgo nekustamo īpašumu (arī uz domājamo daļu no nekustamā īpašuma), un tas ir viens no piespiedu izpildes līdzekļiem, ko tiesu izpildītājs piemēro piespiedu izpildes procesā.
Tas, vai tiesu izpildītājs nekustamajam īpašumam rīkos izsoli, ir atkarīgs no vairākiem apstākļiem: piedzenamās summas lieluma, vai nav iespējams piemērot kādu citu piespiedu izpildes līdzekli (ieturējumi no darba samaksas), kā arī būtiski ir tas, ko norāda piedzinējs (kreditors).
Visbiežāk tiesu izpildītājs piemēro izpildes procesā Civilprocesa likuma 557. panta pirmās daļas 1. un 2. punktu, vēršot piedziņu uz parādnieka kustamo mantu, tai skaitā mantu, kas atrodas pie citām personām, un bezķermeniskām lietām, tās pārdodot, vai vēršot piedziņu uz naudu, kas parādniekam pienākas no citām personām (darba samaksu, tai pielīdzinātiem maksājumiem, citiem parādnieka ienākumiem, noguldījumiem kredītiestādēs vai pie citiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem). Piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu būtu galējais piespiedu izpildes līdzeklis.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!