Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Zemnieku saimniecības (uzņēmuma) nosaukuma izvēle

J
jautā:
07. februārī, 2022
Jānis

Labdien! Mans kaimiņš nodibināja zemnieku saimniecību un deva tam ciema nosaukumu. Vai likums pieļauj, ka firmas var reģistrēt ar ciema nosaukumu? Interesanti, ka kaimiņa zemnieku saimniecības adresē nav ciema nosaukuma, tikai mājas nosaukums un pagasts.

A
atbild:
10. februārī, 2022

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrēta uzņēmuma nosaukums atbilstoši likuma “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” 5. pantam nevar sakrist ar vietas (ciema, pilsētas) nosaukumu, kur tas atrodas, likums pieļauj to tikai tad, ja klāt nosaukumam ir pievienoti papildu burti vai cipari.