Lasīšanai: 1 minūte

Kādēļ nevar lejupielādēt veidlapu par pases vai personas apliecības izsniegšanu

J
jautā:
01. februārī, 2022
Pēteris

Kāpēc nav iespējams lejupielādēt un iesniegt ar roku aizpildāmu veidlapu par pases/personas apliecības izsniegšanu (maiņu) un iepazīties ar šīs veidlapas (līguma) saturu? Šis fakts pārkāpj manas tiesības un intereses, jo nezinu, ar kādiem nosacījumiem un termiņiem dodu savu parakstu.

A
atbild:
08. februārī, 2022

No jūsu jautājuma nav skaidrs, kādas intereses un tiesības tiek aizskartas, un nav saprotama situācija.

Atbilstoši Personu apliecinošam dokumentu likuma 8. pantam: “Ministru kabinets nosaka Personu apliecinošu dokumentu informācijas sistēmā iekļaujamo informāciju.”

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir Iekšlietu ministra pārraudzībā esoša iestāde, kuras kompetencē ietilpst personu apliecinošo un ceļošanas dokumentu izdošana, Iedzīvotāju reģistra uzturēšana.