Preču saņemšana citas personas vārdā

J
jautā:
19. janvārī, 2022
Sandra

Labdien! Vai ir iespējams saņemt pilnvaru no sava dēla, kuram nav e-paraksta un kurš nedzīvo Latvijā? Pagājušajā vasarā es viņu palūdzu, lai aiznes manu datoru uz diagnostiku. Cerēju, ka ar dokumentu, ko viņam iedeva, datoru nododot, pietiks, lai es savu datoru varētu izņemt. Taču ar mani nekāda saziņa nenotiek un Patērētāju aizsardzības centrs man arī atteicās palīdzēt. Dēls uz Latviju nelidos. Ko darīt?

A
atbild:
20. janvārī, 2022

Vispirms jums būtu jāiepazīstas ar noteikumiem (līguma nosacījumiem), kas paredz preču (datora) izsniegšanu citai personai. Iespējams, attiecīgajam uzņēmumam būt pilnīgi pietiekami, ja jūsu dēls nosūtītu ierakstītā pasta sūtījumā rīkojumu izsniegt minēto datoru tieši jums (norādot jūsu vārdu, uzvārdu un personas kodu).

Ja šāds risinājums nav iespējams vai neapmierina uzņēmumu, kurā šobrīd dators ir remontā, tad jūsu dēls savā mītnes zemē var izdot attiecīgu pilnvarojumu (notariālais akts) un nosūtīt to jums.