TĒMA: Mājoklis

Ko darīt, ja kāpņu telpā noplūdis ūdens

J
jautā:
15. janvārī, 2022
Александр

Добрый день! 6-го января в многоквартирном доме по адресу Ауру 13а в 4ом подъезде на пятом этаже произошла протечка, на лестнечной клетке в стояке, где проходит ливневая труба и находится труба с горячей водой. Вызвав аварийную бригаду с дом.управления, пришел сантехник, открыл стояк и перекрыл воду. Затем зашел к жильцам трех квартир и посмотрел трубы (кв. 58,59,60). В 58ой квариире идет закольцовка горячей воды, затем уходит в 59ую квартиру и из нее выходит на лестничную клетку в стояк, где и произошла протечка. В 58ой квартире 20 лет назад была заменена старая аварийная труба на медную до стояка на лестничную клетку. На медной трубе видно, что стоит хомут и из под него текла вода. Мы уверены в том, что два года назад, когда дом.управление меняли ливневые трубы (из чугуна) на пластмасу, медную трубу повредили механическим путем. Например флексом, после поставили хомут и зашили стояк. По происшествию времени хомут ослаб, пересохла резина и труба протекла. Сантехник, который приходил, наглым образом и в грубой форме сказал, что мы виноваты в протечке трубы, из-за того что стоит медь. Но труба в полном порядке в квартирах 58, 59. Вода течет на лестнице, где хомут. С 6 по 15 января весь подъезд без горячей воды. Мы звонили в Rīgas siltums и Rīgas namu pārvaldnieks, они ссылаются на то, что мы сами должны ремонтировать медную трубу, поскольку у них договор между собой работать только с пластмассовыми тубами. Что делать?

Labdien! 6. janvārī daudzdzīvokļu mājā notika noplūde piektā stāva 4. ieejā, kāpņu telpas stāvvadā, kur iet cauri lietus caurule un ir caurule ar karsto ūdeni. Izsaucu namu pārvaldes avārijas brigādi, ieradās santehniķis, atvēra stāvvadu un atslēdza ūdeni. Tad viņš devās pie trīs dzīvokļu iemītniekiem un apskatīja caurules (58., 59., 60. laukums). 58. dzīvoklī ir siltā ūdens cilpa, tad tas iet uz 59. dzīvokli, un no tā iet uz kāpņu telpu uz stāvvadu, kur notikusi noplūde. 58. dzīvoklī pirms 20 gadiem vecā avārijas caurule nomainīta pret vara cauruli līdz stāvvadam kāpņu telpā. Uz vara caurules var redzēt, ka no tās apakšas tecēja ūdens. Esam pārliecināti, ka pirms diviem gadiem, kad namu pārvalde mainīja lietus caurules (no čuguna) uz plastmasas, vara caurule tika mehāniski bojāta. Piemēram, ar “Flex”, pēc tam, kad viņi uzlika skavu un sašuva stāvvadu. Laikam ejot, skava atbrīvojās, gumija izžuva, un caurule noplūda. Atnākušais santehniķis augstprātīgi un rupji teica, ka pie caurules noplūdes vainojami mēs. Bet caurule ir ideālā kārtībā dzīvokļos Nr. 58 un 59. Ūdens tek pa kāpnēm, kur ir skava. No 6. līdz 15. janvārim visi kāpņu telpas dzīvokļi ir bez karstā ūdens. Sazvanījāmies ar “Rīgas siltumu” un “Rīgas namu pārvaldnieku”, viņi atsaucas uz to, ka mums pašiem jāremontē vara caurule, jo viņiem ir savstarpēja vienošanās strādāt tikai ar plastmasas caurulēm. Ko darīt?

A
atbild:
24. janvārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls
SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”
Una Grenevica, Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja

“Rīgas namu pārvaldnieks” skaidro: Dzīvokļa īpašuma likuma 11. panta 3. daļa nosaka: ja būvdarbi atsevišķajā īpašumā skar kopīpašumā esošo daļu, šajā gadījumā karstā ūdens cauruļvada cilpu, dzīvokļa īpašniekam nepieciešams šī likuma noteiktajā kārtībā saņemt dzīvokļu īpašnieku kopības piekrišanu.

Šajā gadījumā tika konstatēta nesaskaņota, kopīpašumā esošā karstā ūdens cauruļvada nomaiņa, kur ticis izmantots šiem tīkliem neparedzēts materiāls.

Attiecīgā dzīvokļa īpašnieks ir informēts, ka šādā situācijā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” nav tiesīgs izmantot dzīvojamās mājas finanšu līdzekļus. Saprotot situāciju, iespējams izmantot mūsu speciālistu sniegtos pakalpojumus.

LV portāls iesaka ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta, lai saprastu, kā tālāk rīkoties. Mājas dzīvokļu īpašnieki var pieņemt lēmumu vara cauruli remontēt no mājas uzkrājuma līdzekļiem.