Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Valsts probācijas dienests uzrauga personu, kura vēlas izceļot

J
jautā:
08. janvārī, 2022
Inga

Ja persona ir sodīta (Krimināllikuma 221. pants), vai drīkst izceļot no Latvijas (piemēram, uz Turciju)?

A
atbild:
16. janvārī, 2022
Olga Lauva
juriste

Ņemot vērā Krimināllikuma 221. panta sankcijas, tiesa par noziedzīgo nodarījuma izdarīšanu personai var piemērot maksimālo sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Citi soda veidi šajā pantā nav paredzēti.

Ja personai ir noteikta probācijas uzraudzība, noteikti pirms izceļošanas no Latvijas būtu jāsazinās ar Valsts probācijas dienestu, kontaktus var meklēt šeit

Papildus būtu jāiepazīstas ar drošības pasākumiem, kas saistīti ar došanos uz ārzemēm: https://www.mfa.gov.lv/lv/turcija-celojumu-bridinajumi.