Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapas B apmaksa pēc darba attiecību izbeigšanas

J
jautā:
08. janvārī, 2022
Igors

Labdien! Neizdevās pašam atrast un izprast. Vai 2022. gadā vēl ir spēkā likums, kurš paredz, ka kaut kādu dienu laikā pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas var pretendēt uz B slimības lapu?

A
atbild:
16. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba attiecības ir izbeigtas, valsts slimības lapu B apmaksās 30 dienu periodā pēc pēdējās darba dienas, ja persona ir saslimusi vēl darba attiecību laikā. To nosaka likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu”13. panta ceturtā daļa.

Slimības lapu B neatkarīgi no perioda, cik ilgi un vai vispār ir maksātas sociālās iemaksas, vienmēr apmaksās, ja saslimis bērns.