Vidējās izpeļņas aprēķināšana

J
jautā:
17. decembrī, 2021
P

Kā aprēķina vidējo izpeļņu darbiniekam, kuram ir bijusi ilgstoša prombūtne (13.01.2021.–31.11.2021.) un kuram 03.2021. un 04.2021. tika izmaksāta prēmija (par periodu, kad bija strādājis)? Aprēķinā ņem periodu 11.2020.–04.2021. vai 08.2020.–01.2021.?

A
atbild:
29. decembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vidējās izpeļņas aprēķināšana ir regulēta Darba likuma 75. pantā. Konkrētajā situācijā vidējā izpeļņa darbiniekam ir aprēķināma, ievērojot Darba likuma 75. panta otrajā daļā noteikto: “Ja pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma. Ja darbinieks pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma ir strādājis mazāk par sešiem mēnešiem, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā darbinieks ir strādājis. Ja aprēķinātā mēneša vidējā izpeļņa par darbu normāla darba laika ietvaros ir mazāka nekā spēkā esošā minimālā mēneša darba alga, mēneša vidējā izpeļņa izmaksājama spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmērā.”