Lasīšanai: 1 minūte

Sods par patvaļīgu grausta nojaukšanu

J
jautā:
15. decembrī, 2021
vilnis

Kāds ir sods par grausta nojaukšanu bez saskaņošanas ar būvvaldi? Grausts nav vēstures piemineklis.

A
atbild:
17. decembrī, 2021
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Saskaņā ar Būvniecības likuma 25. pantu par būvdarbiem, kas uzsākti vai veikti uz zemes gabala, būvē vai tās daļā bez paskaidrojuma raksta, bez apliecinājuma kartes vai bez būvatļaujas gadījumos, kad tā ir nepieciešama, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz četrsimt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai: līdz četrtūkstoš naudas soda vienībām. Viena naudas soda vienība ir 5 eiro.