Kas pienākas no darba devēja uzteikuma ilgstošas slimības dēļ

J
jautā:
23. novembrī, 2021
janīna

Labdien! Ilgstoši slimoju, drīz būs 6 mēneši. Vai darbavieta varēs mani atbrīvot no darba, iepriekš nebrīdinot, ko viņiem vajag man izmaksāt, un kā un kad man iesniegt iesniegumu, lai saņemtu papildatvaļinājumu par 3 bērniem? Paldies!

A
atbild:
02. decembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējam ir tiesības uzteikt darba līgumu darbiniekam ilgstošas darbnespējas dēļ, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 11. punktu, ja darbinieks nav veicis darbu, jo bijusi noteikta darbnespēja, kas bez pārtraukumiem ilgusi vismaz  sešus mēnešus un vienu dienu.

Ja uzteikums tiks darbiniekam nogādāts, šāda uzteikuma termiņš būs desmit dienas no saņemšanas brīža.

Izbeidzot darba tiesiskās attiecības, pamatojoties uz DL 101. panta pirmās daļas 11. punktu, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju par visiem neizmantotā atvaļinājuma periodiem, kompensāciju par neizmantoto papildatvaļinājumu par pēdējo darba gadu, kā arī atlaišanas pabalstu DL 112. pantā norādītajā apmērā (atbilstoši kopējam nostrādātajam laikam uzņēmumā – vienas līdz četru vidējā mēneša izpeļņas apmērā).

Darbiniekam, kas saņēmis uzteikumu, nekādi iesniegumi par kompensāciju izmaksu pašam nav jāraksta un jāiesniedz.