Tiesībām uz maternitātes pabalstu ir noteikts apdrošināšanas periods

J
jautā:
15. novembrī, 2021
Amanda

Labdien! Ja esmu strādājusi divus mēnešus, vai man pienākas maternitātes pabalsts, dodoties dekrētā, vai arī man to nemaksās, jo neesmu strādājusi 12 mēnešus?

A
atbild:
25. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai būtu tiesības uz maternitātes pabalstu, ir noteikts kvalifikācijas periods. Valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām kā darba ņēmējai vai pašnodarbinātajai jābūt veiktām:

  • ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā vai
  • sešus mēnešus pēdējo 24 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums. (izsniegta darbnespējas lapa B, kas ir pamats maternitātes atvaļinājumam – apmēram divus mēnešus pirms dzemdībām un divus mēnešus pēc bērna piedzimšanas).

Informāciju par pabalstiem vecākiem varat izlasīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.