E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24706
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Satiksme
1
1

Cik daudz degvielas var pārvadāt bagāžniekā

J
jautā:
09. novembrī, 2021
Pāvels

Labdien! Cik daudz degvielas var transportēt bagāžniekā bez iegādes dokumenta (čeka)? Cik daudz – ar iegādes dokumentu (čeku)? Mājās ir traktors, ar traktoru uz uzpildes staciju sanāk braukt ļoti ilgi. Līdz ar to gribu iegādāties ap 100 litriem dīzeļdegvielas un atvest to mājās. Kā pareizi to izdarīt? Paldies!

A
atbild:
23. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bez iegādi apliecinošiem dokumentiem var pārvadāt līdz 40 litriem degvielas (papildus degvielas daudzumam, kas atrodas transportlīdzekļa standarta degvielas tvertnē).

Tas noteikts Ministru kabineta noteikumu Nr. 662 “Akcīzes preču aprites kārtība” 190. punktā: personām, kurām nav speciālās atļaujas (licences) komercdarbībai ar degvielu, ir aizliegts pārvadāt un uzglabāt degvielu (izņemot degvielu transportlīdzekļa standarta degvielas tvertnē) bez tās iegādi apliecinošiem dokumentiem, izņemot fiziskās personas, kurām atļauts pārvadāt degvielu bez tās iegādi apliecinošiem dokumentiem, ja degvielas daudzums (izņemot degvielu transportlīdzekļa standarta degvielas tvertnē) nepārsniedz 40 litrus, un kurām atļauts uzglabāt degvielu tikai izmantošanai savām vajadzībām bez tās iegādi apliecinošiem dokumentiem, ja degvielas daudzums nepārsniedz 80 litrus.

Latvijas Republikai saistošais Nolīgums par bīstamo kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu kā izņēmumu noteikumus neattiecina uz privātpersonām, tomēr ar nosacījumiem bīstamo kravu pārvadājumiem, ko veic privātpersonas, ja attiecīgās kravas ir iepakotas mazumtirdzniecībai un ir paredzētas viņu personīgām vai mājsaimniecības vajadzībām, atpūtai vai sporta nodarbībām – ar noteikumu, ka ir veikti pasākumi, lai parastos pārvadāšanas apstākļos nenotiktu kravas satura noplūde. Ja šādas kravas ir viegli uzliesmojoši šķidrumi, ko privātpersona pārvadā atkārtoti uzpildāmās tvertnēs, kopējais daudzums vienā tvertnē nedrīkst pārsniegt 60 litrus un 240 litrus uz vienu transporta vienību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU