Lasīšanai: 1 minūte

Par nostrādāto laiku pirms grūtniecības atvaļinājuma pienākas noteiktā darba samaksa

J
jautā:
05. novembrī, 2021
Samanta

Labdien! Vēlējos pajautāt, vai par pēdējo nostrādāto mēnesi pirms dekrēta atvaļinājuma darba devējs izmaksā darba algu.

A
atbild:
22. novembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši DL 59. pantam darba samaksa ir darbiniekam regulāri izmaksājamā atlīdzība par darbu, kura ietver darba algu un normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktās piemaksas, kā arī prēmijas un jebkuru cita veida atlīdzību saistībā ar darbu.

Tādējādi par darbinieka uzskaitīto nostrādāto laiku darba devējam saskaņā ar līgumā noteikto darba samaksas izmaksas laiku ir jāizmaksā darba alga.

Ja darba devējs jums par nostrādāto laiku pirms grūtniecības atvaļinājuma nav izmaksājis darba samaksu, jums ir jāvēršas uzņēmumā un jāskaidro iemesli. Ieteicams situāciju risināt rakstveidā, saglabājot apliecinājumus.