Labdien! Saskaņā ar apsaimniekotāja datiem mūsu daudzdzīvokļu mājā ir dzīvokļi, kuriem jau 2–4 gadus ir beidzies ūdens skaitītāju verificēšanas termiņš, bet skaitītājs nav nomainīts. 1) Kādi ir rīcības varianti, lai piespiestu dzīvokļa saimnieku nomainīt ūdens skaitītājus? 2) Vai kopsapulcē 51% īpašnieku var lemt par visu ūdens starpību sadali starp dzīvokļiem, kuriem laikus nav nomainīti ūdens skaitītāji? Paldies!
Šī gada 3. septembrī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta (MK) 2015. gada 15. septembra noteikumos Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”. Ar grozījumiem ir pilnveidota ūdens patēriņa starpības sadales kārtība.
Grozījumi paredz, ka dzīvojamās mājas īpašnieki nosaka kārtību (tai skaitā prasības ūdens patēriņa skaitītāju tehniskajiem parametriem, papildaprīkojumam un uzstādīšanai), kādā dzīvojamās mājas īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarotā persona nodrošina ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanu, nomaiņu un to atkārtoto verificēšanu dzīvoklī, nedzīvojamā telpā un mākslinieka darbnīcā atbilstoši normatīvajos aktos par mērījumu vienotību noteiktajām prasībām. Minētā kārtība ir vienota visā dzīvojamā mājā.
Noteikumu 6.3 punkts nosaka: persona, kura aprēķina maksājamo daļu, vai cita dzīvojamās mājas īpašnieku pilnvarotā persona vismaz trīs mēnešus pirms skaitītāja atkārtotās verificēšanas termiņa beigām rakstiski informē dzīvojamās mājas īpašnieku par skaitītāja atkārtotās verificēšanas nodrošināšanas pienākumu (ja tas ir īpašnieka pienākums), ja līgumā par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanu (ja ir tiešie norēķini) vai pārvaldīšanas līgumā, vai dzīvojamās mājas īpašnieku lēmumā (ja ir netiešie norēķini) nav noteikta cita kārtība.
Noteikumu 10. pantā noteikti kritēriji, atbilstoši kādiem dzīvojamās mājas īpašnieki vienojas par ūdens patēriņa starpības segšanu.
Savukārt 11. punktā noteikts: šo noteikumu 10. punktā minēto ūdens patēriņa starpības sadales kārtību nepiemēro, bet ūdens patēriņa starpību vai tās daļu sadala starp dzīvojamās mājas īpašniekiem, uz kuriem attiecas kāds no šādiem gadījumiem, ja tāds ir:
Vairāk par Ministru kabineta grozījumiem un ūdens patēriņa sadales kārtību var uzzināt publikācijā šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!