Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Īres līguma reģistrācija zemesgrāmatā

J
jautā:
12. septembrī, 2021
Ieva

Dzīvokļa īpašnieks atsakās reģistrēt īres līgumu zemesgrāmatā. Vai, vēršoties tiesā, īpašniekam būs jāieraksta īres līgums zemesgrāmatā? Ko īrnieks var darīt?

A
atbild:
23. septembrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Atbilstoši Dzīvojamo telpu īres likuma pārejas noteikumu 2. un 3. punktam īres līgums, kas noslēgts līdz likuma spēkā stāšanās brīdim (2021. gada 30. aprīlim), ir ierakstāms zemesgrāmatā. Ja īpašnieks tam nepiekrīt, tad īrniekam ir jāceļ prasība tiesā. Atkarībā no tā, vai ir mainījies īpašnieks vai nav, kā arī kāds ir līguma beigu termiņš, tiesa noteiks termiņu, līdz kuram īres līgums ierakstāms zemesgrāmatā.