TĒMA: Tieslietas

Iesnieguma pārsūtīšana citai iestādei nav faktiskā rīcība, tādēļ tā nav pārsūdzama tiesā

J
jautā:
03. septembrī, 2021
Olegs

Vai iesnieguma pārsūtīšana citai iestādei ir uzskatāma par faktisku rīcību Administratīvā procesa likuma izpratnē?

A
atbild:
15. septembrī, 2021
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 104.  pantam ikvienam ir tiesības likumā paredzētajā veidā vērsties valsts un pašvaldību iestādēs ar iesniegumiem un saņemt atbildi pēc būtības. Šo tiesību īstenošanas kārtība detalizētāk noteikta Iesniegumu likumā, kura 1.  pantā noteikts, ka šā likuma mērķis ir veicināt privātpersonas līdzdalību valsts pārvaldē.

Tomēr iestādes rīcība, pārsūtot privātpersonas iesniegumu izskatīšanai citai iestādei, ir procesuāla iestādes darbība, kurai nav galējā noregulējuma rakstura attiecībā uz sūdzības izskatīšanu. Līdz ar to šāda sūdzības pārsūtīšana nav iestādes faktiskā  rīcība un tā pati par sevi nevar būt pakļauta izskatīšanai administratīvajā tiesā (sk. Augstākās tiesas 2017. gada 8. jūnija lēmuma lietā Nr. SKA 1042/2017 (680093116) 3. punktu).