TĒMA: Veselība

Pirmstermiņa veselības pārbaude

J
jautā:
25. augustā, 2021
Ivars

Labdien! Ja pirmstermiņa veselības pārbaudē tika dots 30 dienu termiņš, lai izietu citus ārstus, vai ir iespēja nokārtot pārbaudi pēc 30 dienām, ja nepaspēju?

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Saskaņā ar Ministru kabineta 2011. gada 6. decembra noteikumu Nr. 940 “Noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, kā arī par pirmstermiņa veselības pārbaudes izdevumu segšanas kārtību” 11. punktu pirmstermiņa veselības pārbaudi veic:

11.1. ārstniecības iestādē izveidota specializēta medicīniskā komisija, ja transportlīdzekļa vadītājs transportlīdzekli ir vadījis alkoholisko dzērienu reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Minēto noteikumu 14. punkts noteic, ka atzinumu par transportlīdzekļa vadītāja veselības stāvokli ārstu komisija vai specializētā medicīniskā komisija sniedz 30 dienu laikā pēc visu nepieciešamo izmeklējumu veikšanas.

Noteikumu 5. punkts noteic, ka atkārtotu transportlīdzekļa vadītāja vai pretendenta veselības pārbaudi, ja pirmreizējā, kārtējā vai pirmstermiņa veselības pārbaudē ir konstatētas medicīniskās pretindikācijas transportlīdzekļa vadīšanai, veic tajā ārstniecības iestādē, kurā tika konstatētas medicīniskās pretindikācijas transportlīdzekļa vadīšanai, izņemot gadījumu, ja transportlīdzekļa vadītājs vai pretendents ir pārreģistrējies pie cita ģimenes ārsta un ir tā aprūpē vismaz sešus mēnešus vai attiecīgā ārstu komisija ir likvidēta. Ārstniecības iestāde, kurā ārstu komisija ir likvidēta, triju darbdienu laikā pēc likvidācijas par to paziņo Ceļu satiksmes drošības direkcijai un Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrai.

Tādējādi, ja pirmstermiņa medicīniskā pārbaude nav veikta, tad tā ir veicama atkārtoti.