Lasīšanai: 1 minūte

Darba sludinājuma publicēšanas ilgumam nav laika ierobežojumu

J
jautā:
22. augustā, 2021
Lana

Labdien! Cik ilgi darba devējs var publicēt vakances sludinājumu, piemēram, “Pirmsskola meklē logopēdu”? Dažreiz šādi sludinājumi ir publicēti pat četrus gadus (vai nu visu laiku darbinieki iet prom, vai arī neviens nepiesakās). Vai ir kāds sludinājuma publicēšanas termiņš? Piemēram, ja gada laikā neatrod darbinieku, tad vakanci likvidē, vai arī sludinājumu var publicēt bez laika ierobežojuma? Paldies!

A
atbild:
02. septembrī, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Saskaņā ar Darba likuma 32. panta pirmo un otro daļu darba sludinājumā darba devējs paziņo par brīvajām darbavietām. Darba likumā nav noteikti ierobežojumi darba sludinājuma izvietošanas ilgumam.