Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā jāmaksā rēķini, ja īres dzīvokli izmanto pusmēnesi

J
jautā:
07. jūlijā, 2021
RUTA

Labdien! Īrēju no pašvaldības dzīvokli. Vai ir jāmaksā īres rēķini par pilnu mēnesi, ja pieņemšanas un nodošanas akts par dzīvokļa atbrīvošanu ir parakstīts 16.06.2021. un atdotas dzīvokļa atslēgas pagasta pārvaldniekam? Vai ir kādi normatīvie akti, kas regulē šo jautājumu?

A
atbild:
09. jūlijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 17. pants noteic, ka īrnieka pienākumi ir veikt ar dzīvojamās telpas īres lietošanu saistītos maksājumus, ievērojot dzīvojamās telpas īres līguma noteikumus. Ja īres līgums beidzas mēneša vidū, tad komunālie maksājumi arī ir jāveic par šo laika posmu.