Lasīšanai: 1 minūte

Vai no mantojuma jāsedz arī fiziskās personas parādi

J
jautā:
07. jūlijā, 2021
Ina

Ja es pieņemšu mantojumā no vecākiem zemnieku saimniecību, vai man būs jāsedz tikai viņu saimniecības parādi vai arī viņu fiziskās personas parādi (nebanku kredīti)? Paldies!

A
atbild:
30. augustā, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Parasti manto visu mantu, nevis konkrētu mantas daļu. Saskaņā ar Civillikuma 708. pantu no 707. pantā uzliktā pienākuma atbildēt par mantojuma atstājēja parādiem ar savu paša mantu mantinieks var atsvabināties, ja viņš izlieto inventāra tiesību, t. i., sastāda likumā noteiktā laikā visa mantojuma inventāru. Pieņemot mantojumu bez inventāra tiesības, parādus nāksies segt arī no sava esošā īpašuma, ne tikai mantojumā atstātā.