Lasīšanai: 1 minūte

Vai ģenerālpilnvara ietver arī rīkošanos ar finanšu līdzekļiem

J
jautā:
01. jūlijā, 2021
Inese

Labdien! Ja vecmamma vēlas uzdāvināt līdzekļus no dzīvokļa pārdošanas mazmeitai, vai to ir iespējams izdarīt uzreiz ar ģenerālpilnvaras palīdzību, kurā tiek norādīts, ka ienākumi, kas tiek iegūti no nekustamā īpašuma pārdošanas, tiek novirzīti uz pilnvarotā (mazmeitas) bankas kontu?

A
atbild:
30. augustā, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Ģenerālpilnvara ir tiesības veikt darbības kādā noteiktā jomā – atkarībā no tā, kādā jomā un kādas veicamās darbības ir paredzētas ģenerālpilnvarā, pilnvarotajam pastāv iespēja ne tikai pārdot īpašumu, bet arī rīkoties ar saņemtajiem ienākumiem.

Vienlaikus – ieteiktu vērsties pie notāra gan dāvinājuma līguma sagatavošanai, gan nekustamā īpašuma pārdošanas līguma sagatavošanai, lai vēlāk nerastos situācijas, kad, piemēram, mazmeitai jāmaksā papildu nodokļi no kontā ienākušās naudas.