Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Cik izmaksā dzīvokļa pārrakstīšana

J
jautā:
22. maijā, 2021
Rebeka

Vai dzīvokļa pārrakstīšanai pietiek ar zemesgrāmatu? Ar kādām izmaksām jārēķinās, ja vectēvs mazdēlam pārraksta mazu vienistabas dzīvokli?

A
atbild:
28. jūnijā, 2021
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Inese Moroza, zvērināta notāre

Lai vectēvs “pārrakstītu” dzīvokli mazdēlam, nepieciešams noslēgt darījumu. Ja īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā, vectēvs var   dzīvokli mazdēlam uzdāvināt, var pārdot, var noslēgt uztura līgumu. Izmaksas ir atkarīgas no dzīvokļa īpašuma vērtības. Vēlams ar dokumentiem ierasties uz konsultāciju pie zvērināta notāra, lai varētu izvērtēt konkrēto situāciju, izvēlēties piemērotāko darījumu un aprēķināt izmaksas.