Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina maternitātes pabalstu

J
jautā:
20. maijā, 2021
Ksenija

Kā tiek apmaksāts pirmsdzemdību un pēcdzemdību atvaļinājums? Tas ir noformēts kā darbnespējas lapa B. Vai šis atvaļinājums tiek apmaksāts kā lapa B (80% no algas apmērā) vai arī algas apmērā?

A
atbild:
26. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalstu par pirmsdzemdību un pēcdzemdību darba nespējas lapu B aprēķina un izmaksā 80% apmērā no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas (bruto algas). Darba ņēmējai vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalstam aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus mēnešus pirms mēneša, kurā sākas grūtniecības atvaļinājums.