Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kāds saskaņojums vajadzīgs žoga izbūvei

J
jautā:
18. maijā, 2021
Ina

Dzīvoju attālā novada lauku teritorijā, attālā viensētā. Pēc pagalma labiekārtošnas plānoju ierīkot žogu, kas būtu pagasta ceļa malā. Tuvākie kaimiņi ir puskilometra attālumā, bet pagalmam apkārt ir apstrādāta lauksaimniecības zeme. Kādi kritēriji būtu jāievēro, un kādi saskaņojumi ir jasagatavo, lai varētu gar pagasta grants ceļa malu pie savas mājas ierīkot žogu? Paldies!

A
atbild:
20. maijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Carnikavas novada pašvaldība
Ilze Cerbule, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” pielikumā ir norādīts inženierbūvju iedalījums grupās.

Žogs ir 1. grupas inženierbūve, kam nepieciešams vienkāršots saskaņošanas veids: Būvniecības informācijas sistēmā jāiesniedz būvvaldei paskaidrojuma raksts 1. grupas inženierbūvei.

Svarīgi – jāņem vērā arī konkrētās pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kas definē prasības par žoga augstumu, caurredzamību u. c.