E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23265
Lasīšanai: 2 minūtes

Kurš var aizvietot iestādes vadītāju

J
jautā:
18. maijā, 2021
Agrita

Vai pašvaldības aģentūras grāmatvedis ar maģistra grādu “Uzņēmējdarbībā un vadībā” drīkst aizvietot iestādes vadītāju viņa atvaļinājuma laikā?

A
atbild:
28. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Publisko aģentūru likumā noteikts: pašvaldības aģentūras darbību pārrauga pašvaldības dome, kura arī pieņem darbā un atlaiž no darba pašvaldības aģentūras direktoru.

Pašvaldības aģentūras direktors pilda ārējos normatīvajos aktos un pašvaldības aģentūras nolikumā noteiktos uzdevumus, kā arī ir atbildīgs par pašvaldības aģentūras finanšu līdzekļu racionālu izlietošanu atbilstoši veicamajiem pārvaldes uzdevumiem.

Valsts pārvaldes iekārtas likuma 33. pantā noteikts:

(1) Iestādes vadītāju aizvieto nākamā zemākā amatpersona, ja normatīvajā aktā nav noteikts citādi. Iestādes vadītājs apstiprina pārvaldes amatpersonu aizvietošanas kārtību.

(2) Ja pārvaldes amatpersona nepilda vai ir kavēta pildīt savus pienākumus, nākamā augstākā pārvaldes amatpersona nekavējoties ieceļ šīs pārvaldes amatpersonas aizvietotāju, lai nodrošinātu iestādes darba nepārtrauktību. Augstāka pārvaldes amatpersona var atkāpties no iestādes vadītāja apstiprinātās aizvietošanas kārtības, to īpaši pamatojot.

Iestādes vadītājam jāapstiprina amatpersonu aizvietošanas kārtība, un viņa atbildība ir katrā prombūtnes gadījumā noteikt kompetentu aizvietotāju. Izglītības grāds vien kompetenci konkrētas iestādes vadīšanā nedz pierāda, nedz apstrīd. Un tiesību aktos tas netiek reglamentēts.

Publisko aģentūru likumā noteikts, ka uz pašvaldības aģentūras direktora amatu izsludina atklātu konkursu. Likumā nav noteiktas kvalifikācijas prasības.

Konkursos uz amatiem valsts pārvaldē pretendentiem tiek izvirzītas ne tikai atbilstīgas izglītības prasības, bet arī pieredze kādas organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 60 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU