TĒMA: Politika

Top regulējums par kārtību, kā var reģistrēt un zaudēt Latvijas pilsonību

J
jautā:
12. maijā, 2013
Leons

Mana meita, kura dzimusi Rīgā 1970.gadā, tagad pastāvīgi dzīvo Austrijā un ir šīs valsts un arī Krievijas pilsone. Vai viņai ir tiesības iegūt arī Latvijas pilsonību. (Esmu LR pilsonis).

A
atbild:
24. maijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Valsts prezidents šī gada 9.maijā ir izsludinājis Saeimā pieņemtos grozījumus Pilsonības likumā, taču grozījumi stāsies spēkā 2013.gada 1.oktobrī

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Personu statusa kontroles nodaļas vadītāja Sandra Kundrāte skaidro:

„Šobrīd PMLP izstrādā Ministru kabineta noteikumu projektus, lai noteiktu kārtību, kādā persona var reģistrēt un zaudēt Latvijas pilsonību. Pēc Ministru kabineta noteikumu pieņemšanas PMLP mājaslapā nekavējoties tiks ievietota informācija par iesniedzamajiem dokumentiem un kārtību, kādā reģistrējama un zaudējama Latvijas pilsonība, kā arī valstu sarakstu, ar kurām būs pieļaujama dubultā pilsonība.”

Tas nozīmē, ka pagaidām Jums ir jāgaida attiecīgo Ministru kabineta noteikumu pieņemšana.