Lasīšanai: 1 minūte

Dāvinājuma noformēšana

J
jautā:
05. maijā, 2021
Vivita

Manam dēlam ir dzīvoklis, par kuru viņš maksā kredītu. Viņš vēlas uzdāvināt pusi dzīvokļa man, savai mammai. Es arī varētu maksāt šo kredītu. Vai tas ir iespējams?

A
atbild:
24. maijā, 2021

Tā kā uz atdāvināmo īpašumu ir noformēts kredīts, pirmšķietami secināms, ka bez kreditora atļaujas šādu dāvinājuma līgumu noslēgt nebūs iespējams. Informāciju par apgrūtinājumiem un atsavināšanas tiesību ierobežojumiem jūs varat atrast attiecīgā īpašuma zemesgrāmatas nodalījumā.

Tādējādi, lai realizētu dāvinājuma tiesības, jūsu dēlam ir jāsaņem kreditora atļauja dāvinājuma līguma slēgšanai.