Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Nekustamā īpašuma novērtējumu notārs saņem tiešsaistē no Valsts zemes dienesta

J
jautā:
11. aprīlī, 2021
Edgars

Labdien! Vai mantinieks pats var novērtēt dzīvokli un iesniegt notāram iesniegumu? Vai to var notāram pateikt mutiski?

A
atbild:
06. maijā, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Notārs sagatavos mantinieku mantošanas iesniegumu, kurā būs jānorāda arī mantojamās mantas sastāvs, kā arī informēs par to, kur un kā manta novērtējama. Nekustamā īpašuma novērtējumu notārs saņem tiešsaistē no Valsts zemes dienesta uzturētā Kadastra reģistra, savukārt reģistrējamu kustamu mantu novērtē sertificēti vērtētāji vai attiecīgās nozares speciālisti.

Mantinieki var iesniegt mantojuma lietā arī tirgus vērtībai atbilstošu nekustamā īpašuma novērtējumu. Tas ir svarīgi, ja pēc mantošanas īpašumu plāno atsavināt, piemēram, pārdot.