Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai tiek mantots uzturlīdzekļu parāds

J
jautā:
18. martā, 2024
Ilze

Labdien! Pēc tēva nāves nav sakārtots mantojums. Esmu vienīgais bērns, kam ir maksāti uzturlīdzekļi no valsts. Šobrīd sanāk, ka ir izmaksāti vairāki tūkstoši eiro. Tā kā esmu vienīgais mantinieks, vai es mantoju tēva parādu par uzturlīdzekļiem un man Uzturlīdzekļu garantiju fondam būs jāatmaksā tēva parāds

A
atbild:
17. aprīlī, 2024

Civillikuma 705. panta pirmā daļa noteic, ka ar mantojuma iegūšanu līdz ar mantojuma atstājēja tiesībām uz mantinieku pāriet arī visas viņa saistības, izņemot tīri personiskās. Tas nozīmē, ka mantiniekam nav jāatmaksā vecāka vietā uzturlīdzekļu parāds, jo pienākums maksāt uzturlīdzekļus ir uzskatāms par vecāka personisku pienākumu, kas nevar pāriet citām personām.