Lasīšanai: 1 minūte

Vai Valsts robežsardzes darbinieki var pārbaudīt automašīnu

J
jautā:
07. aprīlī, 2021
Sergejs

Vai Valsts robežsardzes darbiniekiem ir tiesības apskatīt automašīnas bagāžnieku?

A
atbild:
17. jūnijā, 2021

Saskaņā ar Valsts robežsardzes likuma 2. pantu:

(1) Robežsardze ir bruņota Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.

(2) Robežsardze ir operatīvās darbības subjekts un izmeklēšanas iestāde.

Lai nodrošinātu robežsardzes funkciju izpildi, Valsts robežsardze veic robežkontroli, nodrošina un kontrolē valsts robežas, valsts robežas joslas, pierobežas, pierobežas joslas un robežšķērsošanas vietu režīma ievērošanu (likuma 5. panta 1. daļas 1. punkts).

Valsts robežsardzes likuma 15. panta 1. daļas 3. punktā noteikts, ka, kontrolējot, kā tiek ievēroti noteikumi par ārzemnieku ieceļošanu, uzturēšanos, nodarbinātību, izceļošanu un tranzītu, kā arī preču pārvietošanu pāri valsts robežai, ārpus robežšķērsošanas vietas Valsts robežsardzes darbinieki var pārbaudīt transportlīdzekli.