Lasīšanai: 1 minūte

Izziņa par veiktajām pacienta iemaksām

J
jautā:
05. aprīlī, 2021
Indulis

Kam iesniegt čekus, lai es tiktu atbrīvots no pacienta iemaksām?

A
atbild:
13. jūlijā, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” 161. punkts paredz, ka pacienta līdzmaksājumu summa par kalendāra gadā saņemtajiem ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem nedrīkst pārsniegt 570 eiro.

Kad kalendāra gadā veikto pacienta iemaksu kopsumma ir sasniegusi 570 eiro, personai ir jāvēršas  ar maksājumu dokumentu oriģināliem un iesniegumu kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām, lai saņemtu izziņu par atbrīvojumu no pacienta iemaksu maksāšanas līdz kalendāra gada beigām. Šobrīd pakalpojumi tiek sniegti attālināti. Par to saņemšanas kārtību plašāks izklāsts atrodams Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Iedzīvotājiem” > “Pacienta līdzmaksājumi” > “Atbrīvojums no pacienta līdzmaksājuma”.