TĒMA: Tieslietas

Kur vērsties bērna tēvam, ja māte liedz tikšanos ar bērnu

J
jautā:
01. aprīlī, 2021
L

Labdien! Kā bērna tēvam rīkoties un kur vērsties situācijā, kad bērna māte pieprasa uzturlīdzekļus (kas tiek maksāti), bet liedz tikties un liedz jebkādu kontaktu ar bērnu? Ar māti nav iespējams savstarpēji vienoties.

A
atbild:
30. aprīlī, 2021
Marika Mure
juriste

Saskaņā ar Civillikuma 181. pantā noteikto katram vecākam ir pienākums un tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar bērnu, tostarp situācijā, kurā bērns nedzīvo kopā ar vienu no vecākiem.

Nenodrošinot vai liedzot otra vecāka saskarsmi ar bērnu, tiek pārkāptas Civillikuma 181. panta pirmajā daļā noteiktās bērna tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar vecāku.

Ja starp vecākiem radušās nesaskaņas vienīgi par saskarsmes tiesību realizēšanu un kārtību, šo jautājumu var palīdzēt risināt bāriņtiesa. Tādējādi vecākam, kura tiesības tiek aizskartas, primāri jāvēršas ar iesniegumu bāriņtiesā.

Tāpat iespējams konsultēties biedrībā “Vīriešu interešu pārstāvniecība”, kas Latvijā nodarbojas ar vīriešu tiesību aizsardzību.