TĒMA: Nodokļi

Apdrošināšanas maksājumi kā attaisnotie izdevumi nav pārceļami uz nākamajiem gadiem

J
jautā:
10. martā, 2021
Līga

Labdien! Visu 2020. gadu atrados BKA (bērna kopšanas atvaļinājumā), bet visu 2020. g. maksāju dzīvības apdrošināšanu. Iepriekšējos gadus es no tās atguvu summu, iesniedzot deklarāciju. Bet par 2020. g man uzrāda 0,00, es neko atpakaļ atgūt nevaru. Kāpēc? Ko darīt?

A
atbild:
26. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pirms ienākuma aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli no gada apliekamo ienākumu apmēra atskaita maksātāja paša veiktos apdrošināšanas prēmiju maksājumus (ar līdzekļu uzkrāšanu), kas nepārsniedz 10% no personas gada apliekamā ienākuma, bet ne vairāk kā 4000 eiro gadā.

Ja ar nodokli apliekamu ienākumu gadā nav bijis, nodoklis nav maksāts, tad nav summas, no kā atgūt nodokļa pārmaksu.

Apdrošināšanas prēmiju maksājumi atbilstoši dzīvības apdrošināšanas līgumam (ar līdzekļu uzkrāšanu) kā attaisnotie izdevumi uz nākamo gadu nav pārceļami (nav attiecināmi).

Uz nākamajiem gadiem var pārcelt tikai izglītības un ārstnieciskos izdevumus, ja tie pārsniedz gadā kā attaisnotos izdevumus maksimāli deklarējamo summu (600 eiro) vai gadā nav bijis ar nodokli apliekamu ienākumu.