Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Attaisnotos izdevumus var deklarēt ģimenes locekļi, nodokļa maksātāji

J
jautā:
12. februārī, 2021
Inese

Manai mātei pensionārei ir čeki par zobārstniecības un medicīnas pakalpojumiem. Arī es, meita, esmu pensionāre. Ne māte, ne es neesam nodokļa maksātājas. Mātei citu bērnu nav. Pie kā viņa var pievienot savus izdevumu čekus, lai saņemtu atmaksu?

A
atbild:
24. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja no pensijas netiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tad attaisnotos izdevumus par ārstniecības pakalpojumiem var deklarēt ģimenes locekļi, kuri maksā nodokli, tādējādi atgūstot pārmaksāto nodokli.

Attaisnotos izdevumus savā gada ienākumu deklarācijā viens par otru var iekļaut šādi ģimenes locekļi: vecāki, vecvecāki, laulātais, bērni, mazbērni.

Ja tādu tuvinieku nav, tad citi (sveši cilvēki) nevar atgūt nodokli.