TĒMA: Mājoklis

Atšķirība starp mājas apsaimniekošanu un pārvaldīšanu

J
jautā:
12. februārī, 2021
Lora Grauda

Ar ko atšķiras dzīvojamās mājas apsaimniekošana no pārvaldīšanas?

A
atbild:
15. februārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 1. pants noteic, ka dzīvojamās mājas pārvaldītājs ir dzīvojamās mājas īpašnieks vai pārvaldnieks. Bet pārvaldnieks ir pilngadīga un rīcībspējīga fiziskā vai juridiskā persona, kas uz pārvaldīšanas līguma pamata veic dzīvojamās mājas īpašnieka uzdotās pārvaldīšanas darbības. Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas nodrošināšana (tostarp ar dzīvojamās mājas pārvaldīšanu saistītu lēmumu pieņemšana, darījumu slēgšana) ir dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums. Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbības ir uzskaitītas šī likuma 6. pantā. Pārvaldīšanas darbības ietver arī mājas apsaimniekošanu.

Savukārt dzīvojamās mājas apsaimniekošana ir pasākumi, kuri tiek veikti ēku, to inženierkomunikāciju un funkcionāli nepieciešamā zemes gabala atbilstošai uzturēšanai, kā arī pakalpojuma nodrošināšanai.