Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Kurš var apstrīdēt paternitāti

J
jautā:
06. februārī, 2021
Valda

Labdien! Pēc likuma DNS var pieprasīt bērna tēvs, bet es kā viņa māsa, tuvākā radiniece, nevaru to pieprasīt, jo bērna oficiālais tēvs ir miris un negodīgā sieviete izmanto šo situāciju. Bērns acīmredzami ir cita vīrieša bērns.

A
atbild:
08. martā, 2021
Marika Mure
juriste

Kā pareizi norādāt, jums nav tiesību celt prasību par paternitātes noteikšanu. Atbilstoši Civillikuma 158. panta pirmajai daļai prasību paternitātes noteikšanai tiesā var iesniegt bērna māte vai bērna aizbildnis, bērns pats pēc pilngadības sasniegšanas, kā arī persona, kas sevi uzskata par bērna bioloģisko tēvu.

Ņemot vērā, ka bērna māte neapstrīd paternitāti, to jūsu aprakstītajā situācijā ir tiesīgs apstrīdēt vienīgi pats bērns. Ja tiesas ceļā tiks pierādīta bērna izcelšanās no citas personas, tad teorētiski būtu apstrīdamas arī bērna mātes iespējamās ļaunprātīgās darbības.