Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kā ierakstīt bērnu nodokļa grāmatiņā

J
jautā:
10. janvārī, 2021
Jolanta

Gribu paņemt bērnu par apgādājamo. Kā man to izdarīt? Klātienē tas nav iespējams.

A
atbild:
18. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai paņemtu bērnu apgādībā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojuma piemērošanai, bērns jāieraksta savā algas nodokļa grāmatiņā. Un to var izdarīt pats. Algas nodokļa grāmatiņa ir elektroniskā veidā, un tā atrodas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Pieslēdzoties EDS, jāizvēlas sadaļa “Algas nodokļu grāmatiņa”, tā jāatver (ir norāde, uz kuras uzklikšķina). Atvērtajā grāmatiņā ir norāde – “Apgādības”. Lai pievienotu apgādājamo, ierakstiet prasīto informāciju – bērna vārdu, uzvārdu, informāciju par radniecību. Ja nepieciešams, jāpievieno prasītie dokumenti.

Ja neizdodas iesniegt paziņojumu par apgādājamo, sazinieties ar VID.