Lasīšanai: 1 minūte

Sods par transportlīdzekļa vadīšanu bez atbilstošas kategorijas vadītāja apliecības

J
jautā:
06. janvārī, 2021
aivis

Labdien! Kāds sods paredzēts, ja man ir TR2 kategorija, bet es vadu A1 motociklu?

A
atbild:
02. martā, 2021
Valsts policija
Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Metodikas un analītikas nodaļa

Ceļu Satiksmes likuma 51. panta piektā daļa nosaka: par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, nav iegūtas profesionālo vadītāju tiesības vai transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, kas neatbilst vadītāja apliecībā norādītajam ierobežojuma kodam, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no astoņām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām.

Administratīvās atbildības likuma 16. panta otrā daļa nosaka: viena naudas soda vienība ir pieci eiro.