Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Normatīvie akti neparedz atbildību pasažierim par to, ka transportlīdzekli vada persona alkohola reibumā

J
jautā:
05. septembrī, 2024
Ainārs

Kāda ir līdzbraucēja atbildība par to, ka automašīnu vada dzēris vadītājs?

A
atbild:
10. septembrī, 2024

Ceļu satiksmes likumā un Ceļu satiksmes noteikumos nav noteikta līdzcilvēku atbildība par to, ka transportlīdzekļa vadītājs brauc reibumā.

Vienlaikus atgādinām: lai pasargātu sevi un apkārtējos satiksmes dalībniekus, līdzcilvēki var būtiski ietekmēt autovadītāja rīcību, atturot viņu no braukšanas reibumā. Ja tas tomēr neizdodas, tad par to nekavējoties jāziņo Valsts policijai, zvanot uz tālruņa numuru 110.