Lasīšanai: 1 minūte

Vai zemnieku saimniecības īpašniekam jāreģistrē saimnieciskā darbība

J
jautā:
06. janvārī, 2021
Edgars

Labdien! Kā zemnieku saimniecība var kļūt par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju, un vai zemnieku saimniecības īpašniekam ir nepieciešams reģistrēties par saimnieciskās darbības veicēju pirms zemnieku saimniecības dibināšanas?

A
atbild:
08. janvārī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Zemnieka vai zvejnieka saimniecība iegūst juridiskās personas tiesības ar brīdi, kad tiek reģistrēta Uzņēmumu reģistrā (vairāk informācijas par uzņēmuma reģistrēšanu skatīt UR interneta vietnē šeit).

Zemnieku saimniecības (arī individuālie uzņēmumi un zvejnieku saimniecības) ir juridiskās personas, kuru īpašniekiem jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Tomēr zemnieku saimniecības var izvēlēties maksāt uzņēmumu ienākuma nodokli, par izvēli paziņojot Valsts ieņēmumu dienestam.

Zemnieku saimniecības īpašniekam nav jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam.