Lasīšanai: 1 minūte

Uzņēmuma līgums un pakalpojuma līgums

J
jautā:
24. janvārī, 2017
Liene

Labdien! Lūdzu izskaidrot, ar ko atšķiras pakalpojuma līgums no uzņēmuma līguma. Kādos gadījumos būtu jāslēdz pakalpojuma līgums un kādos gadījumos uzņēmuma līgums? Vai tas nav viens un tas pats?

A
atbild:
09. februārī, 2017
Una Medne
juriste

Gan uzņēmuma līguma, gan pakalpojuma līguma slēgšanu regulē Civillikuma 2212.-2229. pants. Sākotnējais priekšstats, ka uzņēmuma līgums un pakalpojuma līgums ir vienādi, nav korekts.

Praksē visbiežāk uzņēmuma līgums tiek salīdzināts ar darba līgumu, attiecīgi šādu līgumu noslēdz starp fizisku un juridisku personu (ir gadījumi, kad tas tiek slēgts starp divām juridiskām personām) par kāda konkrēta darba veikšanu (piemēram, par grāmatvedības pakalpojumu vai tulka pakalpojumu sniegšanu). Savukārt pakalpojuma līgums visbiežāk tiek noslēgts starp juridiskām personām, ņemot vērā atsevišķiem pakalpojumu veidiem Komerclikumā noteikto speciālo regulējumu.

Noteikti svarīgi ir balstīties nevis uz līguma nosaukumu, bet saturu, ko tas paredz.