Vai var pieprasīt kompensāciju par īpašuma apgrūtinājumu

J
jautā:
02. janvārī, 2021
Sergejs

Virs mana īpašuma ir telekomunikācijas gaisa vads, kurš ir ierakstīts zemesgrāmatā. Ar šo vadu to valdītājs gūst ienākumus. Bet man tas rada zaudējumus, apgrūtinājumus, jo, piemēram, uz tā sēdošie putni kārto dabiskās vajadzības uz maniem transportlīdzekļiem, es nevaru virs sava īpašuma palaist dronu utt. Kādas ir manas tiesības? Vai es varu prasīt kompensāciju par tā atrašanos virs mana īpašuma? Vai varu prasīt to likvidēt? Paldies!

A
atbild:
01. martā, 2021

Ja minētā gaisvada līnija ir ierakstīta jūsu īpašuma zemesgrāmatā kā apgrūtinājums, tad jūs nevarat prasīt šo līniju pārnest, likvidēt vai prasīt jebkādu kompensāciju. Vienojoties ar attiecīgās līnijas īpašnieku, jūs varat lūgt gaisvada līnijas pārcelšanu citā vietā, taču izdevumi, kas saistīti ar jūsu lūguma izpildi, būs jāsedz jums. Līdz ar to līnijas īpašnieks var arī nepiekrist jūsu lūgumam.