Vai darba devējs var nodarbināt svētku dienās

J
jautā:
20. decembrī, 2020
Oļegs

Labdien! Vai kokzāģētava drīkst likt atstrādāt svētku dienas brīvdienās? Un vai uz kokzāģētavu attiecas saīsinātais darba laiks pirmssvētku dienā? Vai tiešām tā ir, ka, strādājot šādā vietā, nepienākas ne svētku, ne pirmssvētku saīsinātā diena, kā arī vēl jāatstrādā svētku dienas? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
04. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saīsinātās darbdienas regulējums neattiecas uz darbiniekiem, kam darba līgumā ir noteikts summētais darba laiks, kā arī uz nepilnu darba laiku strādājošajiem. To, vai pirmssvētku dienā jāstrādā mazāk, šādos uzņēmumos var izlemt darba devējs un par to laikus informēt darbiniekus.

Tāpat darba devējam likums atļauj nodarbināt darbiniekus gan brīvdienās, gan svētku dienās, ja ir nepieciešams nodrošināt uzņēmuma nepārtrauktu darba gaitu – darbs maiņās, tostarp naktī.

Par darbu svētkos pienākas papildu atlīdzība. Ja darbs ir svētkos, naktī un veidojas virsstundas, un visas piemaksas summējas.

Vairāk informācijas būs atrodams skaidrojumā “Darba samaksa par darbu svētku dienās”.