Kāda izglītība nepieciešama sākumskolas skolotājam

J
jautā:
08. decembrī, 2020
Ilze

Man ir Liepājas Pedagoģijas akadēmijā iegūts diploms: “Vizuāli plastiskās mākslas skolotāja”, kvalifikācijas līmenis: otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība. Vai pietiks ar kursiem (kādiem, cik stundu), lai varu strādāt par sākumskolas skolotāju un mācīt visus priekšmetus, izņemot angļu valodu un mūziku? Saprotu, ka 2020. gada 24. novembrī ir veiktas izmaiņas “Noteikumos par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”. Zinu, ka Latvijas Universitāte pirmsskolai piedāvā kursu “Pirmsskolas saturs un metodikas” (80 st.). Vai arī sākumskolas pedagogiem ir plānoti šādi kursi?

A
atbild:
16. decembrī, 2020

Ministru kabineta 2018. gada 11. septembra noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 2.2. apakšpunktā ir noteiktas prasības sākumizglītības pedagogam. Sākumizglītības skolotājam nepieciešama sākumskolas vai sākumizglītības, vai pamatizglītības skolotāja kvalifikācija. Ar profesionālās kompetences pilnveides programmas apguvi 2 KP vai 72 h apjomā pirmsskolas saturā un didaktikā var strādāt sākumizglītības 1. klasē. Šobrīd tiek strādāts pie jaunajām pedagoģijas studiju programmām, kurās būs apgūstamas atsevišķas studiju programmas daļas. Bet šajā konkrētajā gadījumā iesakām lasītājai vērsties augstskolā, kura īsteno pedagoģijas studiju programmas, un saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 14. augusta noteikumiem Nr. 505 “Ārpus formālās izglītības apgūto vai profesionālajā pieredzē iegūto kompetenču un iepriekšējā izglītībā sasniegtu studiju rezultātu atzīšanas noteikumi” meklēt risinājumu, iegūstot papildu kvalifikāciju īsākā laika posmā.