Lasīšanai: 1 minūte

Pedagogam pienākas astoņu nedēļu atvaļinājums

J
jautā:
15. janvārī, 2024
Sarmite

Ja esmu pieņemta darbā skolotājas amatā (profesiju klasifikatora kods: 2320; profesionālās izglītības pedagogs), vai varu pretendēt uz astoņu nedēļu atvaļinājumu?

A
atbild:
02. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Izglītības likuma 52. panta pirmās daļas 2. punktā noteikts, ka pedagogam ir tiesības saņemt valsts garantētu apmaksātu ikgadējo astoņu nedēļu atvaļinājumu. Šīs tiesības attiecas uz visām pedagogu profesijām un pedagogiem pielīdzināmajiem amatiem, kas noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 354 “Noteikumi par pedagogu profesiju un amatu sarakstu”.

Tātad arī profesionālās izglītības pedagogam pienākas astoņu nedēļu ilgs apmaksāts atvaļinājums.