Lasīšanai: 1 minūte

Biedrības valdes locekļa pārvēlēšana

J
jautā:
07. decembrī, 2020
Dita

Cik ilgā laikā jānotiek biedrības valdes locekļu pārvēlēšanai, ja miris viens no trijiem valdes locekļiem?

A
atbild:
29. decembrī, 2020

Valdes locekļu ievēlēšanas un pārvelēšanas procedūra, tai skaitā termiņi, var būt noteikti biedrības statūtos.

Biedrību un nodibinājumu likums tieši nenosaka valdes locekļu pārvēlēšanas termiņu. Līdz ar to, ja kāds no valdes sastāva vairs nepilda savus pienākumus, jautājums par biedrības valdes locekļa ievēlēšanu ir risināms biedrības biedru kopsapulcē.