TĒMA: Satiksme

Vadītāja apliecības maiņas izmaksas

J
jautā:
16. novembrī, 2020
Zigmārs

Mainot transportlīdzekļa vadītāja apliecību, CSDD iekasē maksu par vadītāja tiesību piešķiršanu. Vai tas atbilst Ceļu satiksmes likumam, jo piecu gadu termiņa ierobežojums attiecas uz vadītāja apliecību, nevis uz transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām?

A
atbild:
20. novembrī, 2020

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 4. panta 5. daļu ceļu satiksmes drošības direkcija reģistrē transportlīdzekļus, piešķir un anulē transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, un izsniedz transportlīdzekļu vadītāju apliecības (..). Ceļu satiksmes drošības direkcija savas kompetences ietvaros izdod ar ceļu satiksmes drošību saistītus aktus. Ministru kabinets izdod noteikumus par normatīvajos aktos noteikto Ceļu satiksmes drošības direkcijas pakalpojumu cenrāža apstiprināšanu, kā arī nosaka to personu loku, kuras ir atbrīvojamas no samaksas par minētajiem pakalpojumiem.

Tā kā autovadītāju apliecību izsniegšana ir deleģēta valsts pārvaldes uzdevuma izpilde, šāda pakalpojuma izcenojumu apmēru apstiprina Ministru kabinets.

Ņemot vērā minēto, CSDD maksas paklpojumu cenrādis ir apstiprināts ar Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumiem Nr. 1000 “Valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija” publisko maksas pakalpojumu cenrādis”.

Saskaņā ar minēto noteikumu 2. pielikuma 82. un 83. punktu:

Nr.
p.k.

Pakalpojums

Mērvienība

Cena bez PVN
(euro)

PVN
(euro)

Cena ar PVN
(euro)

82.

Vadītāja apliecība

1 vienība

14,11

2,96

17,07

83.

Vadītāja apliecība, kuru izdod nozaudētās vietā

1 vienība

28,23

5,93

34,16

Ņemot vērā CSDD mājas lapā norādīto informāciju sadaļā “maksājumi”, secināms, ka CSDD mājas lapā norādīto maksas pakalpojumu cenas neatbilst Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumu Nr. 1000 “Valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija" publisko maksas pakalpojumu cenrādis” apstiprinātajam cenrādim.

Maksājumi

CSDD pakalpojumi

Cena EUR

Vadītāja apliecības izsniegšana, maiņa vai izsniegšana nozagtās vietā

22,05

Vadītājas apliecība nozaudētās vietā

39,14

Teorētiskais eksāmens

12,63

B kategorijas vadīšanas eksāmens

38,52

Atkārtots B kategorijas vadīšanas eksāmens (ja nav jākārto 1. un 2. etaps)

33,63

B kategorijas vadīšanas iemaņu pārbaude (izmēģinājuma eksāmens)

33,63

Iespējams, CSDD mājas lapā norādītajā informācijā ir ieviesusies kļūda. Noteicošais kritērijs maksas pakalpojumu iekasēšanā ir nevis mājas lapā norādītā maksas pakalpojuma cena, bet gan Ministru kabineta noteikumos norādītā maksas pakalpojuma cena.

Ņemot vērā minēto, jums ir tiesības vērsties CSDD ar iesniegumu par iekasējamo maksas pakalpojumu atbilstību Ministru kabineta noteiktam cenrādim.