Vai dzīvoklis var būt kopīpašums

J
jautā:
08. oktobrī, 2020
Agnija

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par īpašumu. Ja dzīvoklis tiek pirkts uz pusēm, vai drīkst būt divi īpašnieki? Paldies par atbildi!

A
atbild:
13. oktobrī, 2020

Šajā situācijā vienam un tam pašam dzīvokļa īpašumam var būt vairāki īpašnieki. Jūs un otrs pircējs reģistrēsiet īpašumtiesības zemesgramatā uz sava vārda, bet uz attiecīgā dzīvokļa īpašuma domājamām daļām, tādējādi jūs abi kļūsiet par šī dzīvokļa kopīpašniekiem.

Kopīpašuma jēdziens ir definēts Civillikuma 1067. pantāīpašuma tiesība, kas pieder uz vienu un to pašu nedalītu lietu vairākām personām nevis reālās, bet tikai domājamās daļās, tā ka sadalīts vienīgi tiesību saturs, ir kopīpašuma tiesība.

Līdz ar to par nekustamā īpašuma īpašnieku (arī kopīpašnieku) ir atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemes grāmatās (Civillikuma 994. pants).