Brīvdienas atvaļinājuma laikā darba devējs neapmaksā

J
jautā:
06. oktobrī, 2020
Artūrs Broničs

Labdien! Darba devējs paskaidroja, ka neizmaksās atvaļinājuma kompensāciju par tām atvaļinājuma dienām, kas iekrīt sestdienās un svētdienās. Kāds likums var ļaut neizmaksāt uzkrāto atvaļinājumu?

A
atbild:
27. oktobrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Par spīti tam, ka Darba likums nosaka atvaļinājuma piešķiršanu kalendāra nedēļās (kopumā viena gada laikā četras nedēļas) un neskaitot svētku dienas, attiecībā uz atvaļinājuma laika apmaksu darba devēja pienākums ir apmaksāt darbiniekam tikai tās dienas, kad tam parasti būtu bijis jāstrādā.

Kā zināms, visas dienas mēnesī neviens darbinieks nestrādā – ir arī brīvdienas: un par brīvdienām, kad nestrādā, arī darba algu neaprēķina.

Atvaļinājuma naudu aprēķina, piemērojot vidējās izpeļņas principu. No tās ietur visus nodokļus kā no darba algas.

Par citiem ar atvaļinājumu saistītajiem jautājumiem varat lasīt skaidrojumā “Atvaļinājuma piešķiršana, pagarināšana un pārcelšana”.

Ņemot vērā iepriekšminēto, darba devējs jums ir sniedzis korektu informāciju.